Havacılık Hukuku

Ankara Havacılık Avukatı

ankara-havacilik-avukati

Ankara Havacılık Avukatı

Ankara havacılık avukatı; hava sahasının kullanımını ve hava sahası içerisinde ortaya çıkan olayları düzenleyen hukuk kurallarının tümüne havacılık hukuku denir.

Hava Hukuku Alanında Baktığımız Davalar

  • Hava – iş hukukundan doğan davaların takibi
  • Uçak kazası ve bunun sonucu olarak doğan sigorta davalarının takibi
  • Hava taşıma sözleşmelerinin düzenlenmesi, denetlenmesi
  • Hava taşıtları üzerinde rehin ve mülkiyet hakları ile ilgili davaların takibi
  • Hava taşıma sözleşmelerinden doğan tazminat davalarının takibi
  • Hava hukukuna ilişkin taşıma sigortalarının düzenlenmesi, denetlenmesi
  • Hava kazalarının cezai ve hukuki boyutları hakkında danışmanlıkta bulunma

Ankara Havacılık Avukatı Nedir?

Hava Hukuku alanında uzmanlaşmış, havacılık geçmişi olan, mevzuata hâkim ve sorunlara hızlı bir şekilde çözüm bulabilen avukatlara Havacılık Avukatı denilmektedir.

Havacılık Avukatı, sizin hak kaybına uğramamanız için size danışmanlık yapabilir. Bu bakımdan deneyimli bir Havacılık Avukatı ile çalışmak işiniz ve geleceğiniz için önemli bir faktördür.

Yukarıda bahsettiğimiz davalardan herhangi birine başvurmadan önce en iyi avukat, en iyi Havacılık Avukatı gibi alanlarda araştırma yapmanızda yarar vardır. Bu sayede alanındaki en iyi avukatı bulduktan sonra alacağınız hukuki yardımla, yaşayabileceğiniz hak kayıplarının önüne daha rahat bir şekilde geçebilirsiniz. Bu sebeple en iyi avukat ve özellikle yukarıda bahsedilen davalar için en iyi Havacılık Avukatını bulmanız büyük önem arz etmektedir. Zira Hava Hukuku günümüzde büyük önem arz etmekte olup herhangi bir uyuşmazlıkta mesela Hava Hukukundan doğan bir uyuşmazlıkta Ankara’da yaşıyorsanız Ankara’nın en iyi Havacılık Avukatını bulmak size fayda sağlayacaktır.