Ceza Hukuku

Askeri Ceza Avukatı

askeri-ceza-avukati

Askeri Ceza Avukatı günümüzde son zamanlar yaşanılan olaylar neticesinde en çok duyduğumuz bir terimdir. Askeri sistemler ve Askeri düzen kendisine ait kuralları olan bir savunma mekanizmasıdır. Askerlik tüm ülkelerde olan ve devletlerin güvenliğini sağlayan en üst seviye de disipline sahip kurumlardır. Askeri ceza düzeni ise askeri kanunlar, yönetmelikler, yönergeler, talimatlar ve devamlı emirler ile sağlanmaktadır.

Askeri Ceza Avukatı

Daha önceleri askeri davalar askeri mahkemeler tarafından görülürken yeni yapılan yasal düzenlemeler ile artık bu davalar da sivil mahkemeler tarafından görülmeye başlanmıştır. Askeri cezalar da görülen davalar genel olarak ele almak gerekirse iki etapta incelememiz gerekmektedir. Bunlar askeri ceza davaları ve askeri hukuk davalarıdır.

Askeri ceza davaları; emre itaatsizlik, amir ve üst kademeye saygısızlık ve askeri firar ve benzeri suç tiplerinde en çok görülen dava türleridir. Askeri hukuk davaları ise askeriyede mobbing, askeriyede sakatlanma neticesinde açılan tazminat davaları ve red gelen güvenlik soruşturmasının devam davaları olarak bilinmektedir.

Askeri Ceza Avukatı Ankara

Askeri ceza avukatı demek askeri kökenden gelen ya da sadece askeri mahkeme avukatı demek değildir. Avukatlık sisteminde buna ait bir yasal düzenleme yada kısıtlama bulunmamaktadır. Bu sebeple diğer davalara hakim olan bir avukat da askeri ceza davalarına bakabilmektedir. Ama düzenleme bu şekilde olsa bilse uygulamada bu çok fazla kolay bir durum değildir. Bunu şu şekilde özetlemek gerekirse askeri ceza davaları uzmanlaşmayı, askeri disiplin yönetmeliğini ve hukukunu iyi şekilde bilmek gerekmektedir. Bu mekanizma bilinmediği zamanlar ise sizler adına kötü ve olumsuz sonuçlar doğurması ve mağdur olmanız kaçınılmaz bir sondur. Ankara askeri ceza avukatları bu konuda tam olarak uzmanlaşmış ve alanına hakim avukatlardır. Özellikle askeri kökenden gelen hukukçuların olması da sürecinizin sağlıklı yürütülmesinde avantaj sağlayacaktır.

Askeri Ceza Avukatları

Ülkemize askeri mahkemeler ile ilgili çalışma yapan avukatlar ne yazık ki sınırlıdır. 2017 yılında sonra sivil yargıda görülmeye başlayan askeri davalar askeri ceza avukatlarını ön plana çıkarmıştır. Askeri ceza davaları ve askeri ceza kanunlarında görülen davalar uzmanlık gerektiren bir avukatlık branşıdır.

Ülkemizde askeri birimlerin ve davaların yoğun olarak görüldüğü Ankara’da askeri ceza avukatı talebi de yoğun olarak meydana çıkmıştır. Askeri dava avukatı konularında sizlerde yaşayabileceğiniz sıkıntılarda askeri dava avukatı olarak bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Askeri Ceza Avukatı İzmir

Bugüne kadar aldığımız davalarda gösterdiğimiz başarılarımızı ve müvekkillerimize sunduğumuzu kaliteli hizmeti askeri ceza avukatı olarak da askeri davalarda sizlere aynı profesyonellik ile sunmaya devam etmekteyiz. Askeri ceza kanunun ve askeri disiplin yönergelerinde sahip olduğumuz tecrübe ve bilgi ile sizlere askeri davalar da en kaliteli şekilde müdafaa etmeye hazır bulunmaktayız.