Avukat

Ekin ALTUN

av-ekin-altun

Telefon: +90 (312) 911 11 68
E-mail:
ekinaltun@mdmhukuk.com

Biyografi

Av.Ekin ALTUN 1993-2004 seneleri arasında Ted Ankara Koleji Vakfı’nda, 2004-2008 seneleri arasında Çankaya Üniversite Hukuk Fakültesi’nde öğrenim hayatını tamamlamıştır . Akabinde 2015 senesinde ODTU Ekonomi Bölümünde ve Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde  alanında özel öğrenci statüsünde bir dönem öğrenim görmüştür.

Ekin ALTUN özellikle yabancı ve Türk menşeli müvekkillerin , Birleşme ve Devralmalara ilişkin işlemleriyle ilgilenmektedir.

Avukat Ferhat GEBEŞ, başarılarla dolu askeri eğitimi ve meslek icrasının yanı sıra; Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde Atak Helikopteri Avionik ve Silah Sistemleri Eğitimi, Kara Havacılık Okulu’nda Avionik Sistemler Eğitimi, Kara Havacılık Okulu’nda Temel Avionik Eğitiminin yanı sıra birden fazla hava aracı tipine mekanik ve avionik intibak eğitimi almıştır. Eğitim öğrenime oldukça önem veren Avukat Ferhat GEBEŞ, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptığı esnada yukarıda belirtilen bu eğitimlerinin yanı sıra, 2005 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde Lisans Eğitiminin ardından 2007 yılında da Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı Siyaset ve Sosyal Bilimler alanında Yüksek Lisans Programını başarı ile tamamlamıştır. Yüksek Lisans Eğitiminde tez çalışması olarak “Yerel Yönetimlerin Mali Denetimi” isimli konuyu ele almıştır. Yüksek Öğretime Öğrenci Seçme Sınavı’nda katsayı engelinin kaldırılmasına müteakip; üniversite sınavı ile Ankara’da bulunan Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmıştır. Eğitimi esnasında aldığı akademik başarı bursunun yanı sıra bir yandan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ulvi görevini başarı ile icra etmiş, bir yandan da Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesini üç yılda başarı ile bitirmiştir.

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Barosu’nda Avukatlık Stajını tamamlamıştır. Avukatlık Stajını başarı ile tamamlamasının ardından Ankara Baro Levhasına kaydolarak hâlihazırda serbest avukatlık görevini Ankara’da icra eden, Avukat Ferhat GEBEŞ, eğitime verdiği ilgi ve önemi Avukatlık mesleğini icra ederken de devam ettirmiştir.

Avukat Ferhat GEBEŞ Türk Silahlı Kuvvetlerinin birçok birliğinde özellikle Terörle Mücadele Harekât Bölgesi olmak üzere, NATO (The North Atlantic Treaty Organization) ve milli birlikler bünyesinde geçen 17 yıllık fiili hizmete müteakip kendi isteği ile görevinden istifa ederek Müstafi Astsubay haklarına haiz olmuştur. İstifası sonrası, hayalini kurduğu Avukatlık mesleğini icra etmeye başlamıştır ve Bürosu ’nu kurmuştur.

Hali hazırda; Ceza, Askeri Ceza, İdare, Ticaret, Vatandaşlık, Spor ve alanında akademik çalışmalarının yanı sıra , Ceza Hukuku, Askeri Hukuk ve Memur Hukukuna yönelik mevzuattaki değişiklikleri 17 yıllık askeri birikiminin ışığında yakından takip etmekte olup; ileri düzeyde İngilizce yeterliliği bulunmaktadır. Askeri eğitimindeki başarıları ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar süren deneyimi nedeni ile askerlik hukuku, hukuku, havacılık hukuku, alanlarında uzman olan Avukat Ferhat GEBEŞ, aile hukuku, ticaret hukuku, ceza hukuku, alanlarında da tecrübeli ve uzmanlık sahibidir.

Scroll Up