Av. Ekin ALTUN

+90 (312) 911 11 68 ekinaltun@mdmhukuk.com

av-ekin-altun

Biyografi

Av.Ekin ALTUN 1993-2004 seneleri arasında Ted Ankara Koleji Vakfı’nda, 2004-2008 seneleri arasında Çankaya Üniversite Hukuk Fakültesi’nde öğrenim hayatını tamamlamıştır . Akabinde 2015 senesinde ODTU Ekonomi Bölümünde ve Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde alanında özel öğrenci statüsünde bir dönem öğrenim görmüştür.

Ekin ALTUN özellikle yabancı ve Türk menşeli müvekkillerin , , , Birleşme ve Devralmalara ilişkin işlemleriyle ilgilenmektedir.

Dava aşamalarının yanı sıra ilgili konularda danışmanlık ve koruyucu danışmanlık hizmeti de vermektedir. Enerji, madencilik, sözleşmeler hukuku, ticaret hukuku, şirketler hukuku, iş hukuku ve idare hukuku alanında 10 seneyi aşkın süredir çalışmaktadır .Ayrıca enerji sektörlerindeki çok sayıda önemli projenin geliştirilmesinde ihale aşamasından işletmeye geçme aşamasına kadar ki sürede yer almış ve gerekli durumlarda dava aşamasında şirketleri temsil etmiştir. 2010 senesinde TÜBİTAK ’da Eğitim Merkezi’nin gerçekleştirdiği ve Türkiye’de ilk kez düzenlenen seminere konuşmacı olarak çağrılmıştır. Ted Ankara Koleji Vakfına bağlı komitenin hukuk danışmanlığını gönüllü olarak sürdürmektedir. Mahkemelere ilgili konularda bilirkişilik hizmeti vermektedir.

Ödüller ve Sertifikalar

  • Başarı Bursu – Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi
  • Onur Belgesi – Ted Ankara Koleji Vakfı

Uzmanlık

Eğitim

  • 1993-2004 Ted Ankara Koleji Vakfı
  • 2004-2008 seneleri arasında Çankaya Üniversite Hukuk Fakültesi