imar-avukati

İmar avukatı hizmetlerimiz ile artık idare ve hukuki sorunlarda karşı karşıya kalabileceğiniz hukuki sorunlarınızda sizlere profesyonel ve uzman avukatlarımız ile hizmet sunmaktayız. İmar hukuku şehir yapılanmasının ve emlak kanunun en önemli koludur. Şehir yapılanması ve çevre düzenlemesi ile uyumlu olarak imarların yapılması kanun olarak belirlenen değerler ile düzenlenmiştir. Çevre düzeni ve çarpık kentleşmeyi ve sağlıksız yerleşmeyi önlemeyi amaçlayan imar politikaları toplumlar için önemlidir.

İmar Avukatı

Kamusal düzenin sağlanması için bireylerin çıkarları geri plan da tutulsa da haksız ve hatalı imar yapılanmaları kişileri zor durumlar da bırakabilmektedir. Bu sorunları yaşayan bireyler haklarını kanun nezdinde arayabilmektedir. Bu durumlar kişilerin sorunlarını çözecek ve onların haklarını savunacak kişiler ise imar avukatlarıdır. İmar avukatları bu durumlar sizlerin haklarını savunarak hukuksal işlemlerinizin daha hızlı şekilde çözülmesini ve sürecin hızlandırılmasını sağlamaktadır. Bu süreçler de imar avukatları ile yola çıkmak hem sürecin sizler adına hızlı şekilde gidilmesini hem de yolda karşınıza çıkacak engellerin avukatınız tarafından ortadan kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

İmar Hukuku Avukatı

İmar hukuku hem teknik bilginin hem de mevcut yasaların bilinmesini gerektiren bir hukuk alanıdır. Bu sebepten dolayı imar avukatlarımız imar mevduatını yakından takip ederek, değişen gündelik bültenleri takip etmek suretiyle alanlarında uzmanlaşmış kişilerdir. İmar hukuku konusunda imar avukatlarımız müvekkillerinin mağdur olmaması ve müvekkillerinin yaşadığı mağduriyetleri en kısa sürede gidermek için çalışmalarına devam etmektedirler.

İmar Hukukçusu

İmar hukuku alanında çıkarılan yasalar genel olarak imar yapılacak bölgelerin belirlenmesi ve yapılacak imarların ölçeklendirilmesi konularındandır. Çoğu çıkan kanun; park etme, konutların yükleme alanları, parklar ve diğer kamusal alanların gelişmesinin gerçekleşmesini sağlar. Bu Kanunların karşıtı ya da imar yapımında yaşanabilecek anlaşmazlıkların hukuk sistemine taşınmasında sizlere İmar avukatları olarak işlemlerin en başından en sonuna kadar yanınızda ve hizmetinizde bulunmaktayız.

İmar avukatı olarak sizlere sunduğumuz başlıca hizmetlerimiz;

  • İmar planına dâhil olduğunuz tüm davalar da ve duruşmalar da sizleri temsil etme,
  • İmar planlamalarımızın yapımının durdurulması ya da yürütmenin durdurulması konularında sizlere profesyonel imar avukatlığı danışma hizmeti,
  • Ortaklar arasında yaşanabilecek sorunlar ya da ortaklar arasında ayrılma durumlarında İmar avukatlığı danışma hizmeti,
  • İmar avukatlığı danışmanlık hizmetinde imar mevzuatıyla ilgili bilgilendirme hizmeti,
  • İnşaat ruhsatları ile ilgili başvuru ve hukuki işlemlerin yürütülmesi konusunda destekler,
  • Yapıların kullanım izinleri hakkında gerekli desteklerin yapılması ve başvuruların takibi
  • İmar affına giren yapılarda kanuni işlemlerin takibi,
  • İmar planlamaları sonrası yaşanacak anlaşmazlıklarda tazminat davalarının açılması ve yürütülmesi,
  • Kamulaştırmalar sonrasında doğacak hukuki sorunların giderilmesi davaları,
  • Hukukun doğurduğu temel haklardan en önemlisi ekonomik özgürlüktür. Bu sebepten dolayı kişilerin mal varlığında haksız yere eksilmelere sebep olmak hukuk sistemimiz tarafından yasaklanmıştır. Hukukun en iyi şekilde işletilmesi ve yaşanabilecek haksızlıkların giderilmesi konusunda en büyük görev imar avukatlarına düşmektedir.

İmar Barışı Avukatı

İmar avukatlarımız imar planları ve imar planlarının yasal olarak değerlendirmeleri ve gerektiğinde iptal ya da hukuksal işlemler de yargıya başvurulması, imar yapılanmalarının ruhsat ve izin belgeleri konularında belediye ya da yerel makamlar ile yaşanabilecek sorunların giderilmesi ve bu konularda yasal davaların açılması konularında siz değerli müvekkillerine hukuki destek ve danışma hizmeti sunmaktadır.

İmar avukatlarımız yerleşme yerleri ve bu konumlardaki plan, fen ve sağlık konularında uygun olup olmadığı konusunda çıkan sorunlar da sizlere hukuki destek hizmeti vermektedir.