Kurucu Av. Arb.

Ferhat GEBEŞ

Biyografi

1982 yılında ÇORUM ’da doğmuştur. İlköğretimini ve orta öğretimini de burada tamamlamıştır. 
Orta öğretimini tamamladıktan sonra ise, 1997 yılında Balıkesir’de bulunan Astsubay Hazırlama Okulu’nda lise eğitimine başlamıştır.

2000 yılında Astsubay Hazırlama Okulundaki üç yıllık eğitiminin sonunda emsalleri arasından dereceye girerek Kara Havacılık sınıfına seçilmiştir.

2000-2001 yılları arasında Kara Havacılık Okul Komutanlığı’nda bir yıl süre boyunca sınıf okulu eğitiminin ardından 2001 yılında Uçak Helikopter Teknisyen Astsubay rütbesiyle Türk Silahlı Kuvvetlerinde göreve başlamıştır.

Kara Havacılık Komutanlığı’nın birçok birliğinde ve Terörle Mücadele Harekât bölgesinde sayısız görev icra etmiştir.

Askeri tecrübesi ve başarıları nedeniyle Afganistan’da bulunan NATO (TheNorth Atlantic Treaty Organization) birliğine görevlendirmesi yapılan Avukat Ferhat GEBEŞ, sekiz ay boyunca aralıksız NATO (The North Atlantic Treaty Organization) da görev yapmıştır. Ayrıca Afganistan’da icra ettiği bu görevi süresince Avukat Ferhat GEBEŞ, NATO tarafından NATO madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Avukat Ferhat GEBEŞ, başarılarla dolu askeri eğitimi ve meslek icrasının yanı sıra; Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde Atak Helikopteri Avionik ve Silah Sistemleri Eğitimi, Kara Havacılık Okulu’nda Avionik Sistemler Eğitimi, Kara Havacılık Okulu’nda Temel Avionik Eğitiminin yanı sıra birden fazla hava aracı tipine mekanik ve avionik intibak eğitimi almıştır. 

Eğitim öğrenime oldukça önem veren Avukat Ferhat GEBEŞ, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptığı esnada yukarıda belirtilen bu eğitimlerinin yanı sıra, 2005 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde Lisans Eğitiminin ardından 2007 yılında da Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı Siyaset ve Sosyal Bilimler alanında Yüksek Lisans Programını başarı ile tamamlamıştır. 

Yüksek Lisans Eğitiminde tez çalışması olarak “Yerel Yönetimlerin Mali Denetimi” isimli konuyu ele almıştır. Yüksek Öğretime Öğrenci Seçme Sınavı’nda katsayı engelinin kaldırılmasına müteakip; üniversite sınavı ile Ankara’da bulunan Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmıştır. Eğitimi esnasında aldığı akademik başarı bursunun yanı sıra bir yandan Türk Silahlı Kuvvetleri’nde ulvi görevini başarı ile icra etmiş, bir yandan da Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesini üç yılda başarı ile bitirmiştir.

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara Barosu’nda Avukatlık Stajını tamamlamıştır. Avukatlık Stajını başarı ile tamamlamasının ardından Ankara Baro Levhasına kaydolarak hâlihazırda serbest avukatlık görevini Ankara’da icra eden, Avukat Ferhat GEBEŞ, eğitime verdiği ilgi ve önemi Avukatlık mesleğini icra ederken de devam ettirmiştir.

Avukat Ferhat GEBEŞ Türk Silahlı Kuvvetlerinin birçok birliğinde özellikle Terörle Mücadele Harekât Bölgesi olmak üzere, NATO (The North Atlantic Treaty Organization) ve milli birlikler bünyesinde geçen 17 yıllık fiili hizmete müteakip kendi isteği ile görevinden istifa ederek Müstafi Astsubay haklarına haiz olmuştur. İstifası sonrası, hayalini kurduğu Avukatlık mesleğini icra etmeye başlamıştır ve MDM Hukuk ve Danışmanlık Bürosu ’nu kurmuştur.

Hali hazırda; Ceza, Askeri Ceza, İdare, Ticaret, Vatandaşlık, Spor ve Havacılık Hukuku alanında akademik çalışmalarının yanı sıra İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Askeri Hukuk ve Memur Hukukuna yönelik mevzuattaki değişiklikleri 17 yıllık askeri birikiminin ışığında yakından takip etmekte olup; ileri düzeyde İngilizce yeterliliği bulunmaktadır. 

Askeri eğitimindeki başarıları ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar süren deneyimi nedeni ile askerlik hukuku, askeri disiplin cezaları hukuku, havacılık hukuku, alanlarında uzman olan Avukat Ferhat GEBEŞ, aile hukuku, ticaret hukuku, ceza hukuku, memur hukuku alanlarında da tecrübeli ve uzmanlık sahibidir.

Ödüller ve Sertifikalar

MDM HUKUK ve DANIŞMANLIK BÜROSU Kurucusu Avukat Ferhat GEBEŞ, aldığı birçok eğitim ile birlikte avukatlık mesleğine ve hukuka dair;

 • Avrupa Konseyi, Anayasa Mahkemesi ve Türkiye Barolar Birliği’nde Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Eğitim Sertifikası
 • Türkiye Barolar Birliği’nde E-Tebligat ve UYAP Eğitim Sertifika Programı
 • Türkiye Barolar Birliği 35/A Uzlaşma Eğitimi Sertifika Programı
 • Ankara Barosu CMK Eğitimi
 • Türkiye Barolar Birliği Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi

Uzmanlık

 • Ağır Ceza Avukatı
 • Havacılık Hukuku
 • İdare Hukuku

Eğitim

 • 1997- 2000 – Astsubay Hazırlama Okulu
 • 2000- 2001 Kara Havacılık Okul Komutanlığı
 • 2005 – Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü
 • 2007 – Selçuk Üniversitesi- Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı Siyaset ve Sosyal Bilimler- Yüksek Lisans
 • Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Avukatlarımız

Danışmanlarımız