Ağır Ceza Avukatı Mdm Hukuk Ankara Danışmanlık Bürosu

Ankara ağır ceza avukatı olarak tüm hukuk sürecinde sizlerin tüm işlemlerini büyük bir özveri ve çalışma ile yürütmekteyiz. Bir ağır ceza avukatı suç türleri ile ilgili yeterli tecrübe ve birikime sahip olmalıdır.

Gündelik hayatımızda yaşanabilecek hukuksal bir sorun problem yaratır. Bu yüzden genel olarak tedirgin olmasına ve korku duyması hissi yaratır. Bunun sebebi ise sorunun büyüklüğü ya da küçüklüğünden değil dava sonucunun arkasından yaşayabileceğiniz maddi kayıplar ve herkesin en büyük kazancı olan özgürlüklerinin kaybedilmesinden dolayı olmaktadır.

Sonuç olarak ceza davasında ödeyeceğiniz ücret dosyadaki konumunuza, dosyanın içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Bu süreçte ofisimiz tarafından size optimum ve profesyonel hizmet için gerekli her türlü kolaylık sağlanacaktır.

Ağır Ceza Avukatı Nedir?

Başınıza gelecek herhangi hukuki olayda bir ağır ceza avukatı ile çalışamadan önce her zaman avukatın daha önceki duruşmalardaki başarısı, hangi davaları üstlendiği ve avukatın tecrübesi konusunda araştırma yapmanız çok önemlidir. Seçeceğiniz avukatın ihtisas alanın ceza davaları olması çok önemli bir ayrıntıdır.

Sizlerde bütün bu korkuları yaşamamak için Ankara ağır ceza avukatı tercihinizi yaparken araştırmalarınızı en doğru şekilde yapmalısınız. Hangi tür dava olur ise olsun avukat seçimi önemlidir. Avukatlarında kendi branşların da uzmanlık alanları vardır. Ancak ağır ceza hukuku konusunda yapacağınız seçim en önemli avukat seçimidir.

Çünkü ağır ceza davalarında yapılacak hataların geri dönüşü mümkün değil ve yanlış sonuçlar doğurur. Dilekçe hazırlanmasında ya da dosyaların hazırlanmasında yapılacak bir hata ya da gözden kaçabilecek bir küçük ayrıntı telafisi olmayan sonuçlar doğurur. Bu konularda ve dava sürecinizde mağdur olmamak için profesyonel bir Ağır ceza avukatı ile çalışmanız sizler için en doğru tercih olacaktır.

En iyi Ağır Ceza Avukatı Ankara Danışmanlık Bürosu

Ankara ağır ceza avukatı olarak tüm hukuk sürecinde sizlerin tüm işlemlerini büyük bir özveri ve çalışma ile yürütmekteyiz. Bir ağır ceza avukatı suç türleri ile ilgili yeterli tecrübe ve birikime sahip olmalıdır. Ankara ceza avukatı olarak iletişimi her zaman üst planda tutmaktayız. Üstlendiğimiz davalar da çok hızlı, etkili, analitik ve sonuca en güçlü çözümler ile gideriz. Çalışmalarımızda en önemli etken karşılıklı güven ve dürüstlük ilkesidir.

Bir ağır ceza avukatı; müvekkilin tahliyesi ya da beraatı konularında ya da mağdur tarafı olarak sanığın hak ettiği cezayı alması için gerekli hukuki süreci yönetir. Bu konuların dışında ise savunduğu müvekkili sanık konumunda işlediği suçu sabit ise onun en az ceza ile davasının noktalanması için çalışma yapmaktadır. Savcılık aşamasında ve mahkeme sürecinde mutlaka uzman bir ağır ceza avukatı ile çalışılması sizlerin en büyük kazancı olacaktır.

Ağır Ceza Avukatları Ankara MDM Hukuk & Danışmanlık

Ceza davaları savcılık nezdinde soruşturma aşaması ile başlayıp sonrasında Asliye Ceza Mahkemesi veya Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden bir hukuk sürecidir.

Gözaltına alınma, tutuklama gibi birçok özgürlüğünüzü ve sosyal hayatınızı kısıtlayan kararlar ile karşı karşıya kalmanıza neden olur. Bu sebeple yaşayabileceğiniz hukuksal sorunlarınızda mutlaka Ankara Ağır Ceza Avukatı ya da ceza avukatı seçimlerinizi doğru ve dikkatli bir araştırma sonrasında seçim yapmalısınız.

Ankara MDM Hukuk & Danışmanlık Ağır Ceza Avukatı

Suç kavramları bakıldığı zaman kişinin içinde bulunduğu toplumun gerçeklerini ve sorunlarını yansıtan bir ayna gibidir. Bu sebepten ağır ceza avukatları ve tüm avukatlar genel olarak bir sosyal psikolog görevi de yapmaktadır.

Genel olarak her toplumda avukatların suçluları savunduğu gibi bir izlenim oluşmaktadır. Ama avukatlar genel olarak ceza hukukunun kendilerine verdiği yetki dahilin de kararın hukuki boyutu ile ilgilenmektedir.

iletişim ve ceza davalarında sizlerde tecrübe ve uzman bir avukatlık yardımı almak istiyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Ceza Avukatı Ne iş Yapar?

Ceza avukatı, Türk Ceza Kanunu kapsamında sayılan cezaların soruşturma aşamasında şüpheliyi savunur,  müşteki veya mağdur vekilliği yapar kısacası ceza davası süresince işlemleri takip edip müvekkilini hukuki olarak savunur. Ankara ceza avukatı, Ankara ceza davası avukatları, ceza hukuku avukatı Ankara, en iyi ceza avukatı arıyorum Ankara, Ankara ceza avukatı tavsiye arayışınızda tecrübeli ve profesyonel bir avukat ile süreci yürütmek önemlidir.

 

Ağır Ceza Avukatı Ne İş Yapar?

Ağır ceza avukatı, ağır ceza mahkemelerinin görev alanına giren; yağma, kasten insan öldürme, neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama, taksirle ölüme neden olma, irtikâp, zimmet, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, hileli iflas, devletin egemenlik alametlerine ve organlarının saygınlığına karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun kapsamına giren propaganda yapma suçu ve örgüt üyeliği suçu vb. siyasi nitelikli suçlar ve ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis ve on yıldan fazla hapis cezalarını gerektiren, yani üst sınırı 10 yıldan fazla olan tüm suçlara ilişkin davalara bakar, cezaların soruşturma aşamasında şüpheliyi savunur,  müşteki veya mağdur vekilliği yapar kısacası ceza davası süresince işlemleri takip edip müvekkilini hukuki olarak savunur.  Ankara ağır ceza avukatı, Ankara ağır ceza avukatı tavsiye, ağrı ceza avukatı nelere bakar arayışınızda tecrübeli ve profesyonel bir avukat ile süreci yürütmek önemlidir.

 

Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Ceza avukatı; asliye ceza mahkemeleri, ağır ceza mahkemeleri, çocuk mahkemeleri, çocuk ağır ceza mahkemeleri, fikri ve sınai haklar ceza mahkemeleri ve sulh ceza hakimliği kapsamında gerçekleşen genellikle hakaret, insan öldürme, hırsızlık, görevi kötüye kullanma, yaralama gibi suçların karşımıza çıktığı davalara bakar.

 

Ağır Ceza Avukatları Hangi Davalara Bakar?

Ağır ceza avukatları, ağır ceza mahkemelerinin görev alanına giren; yağma, kasten insan öldürme, neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama, taksirle ölüme neden olma, irtikap, zimmet, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, hileli iflas, devletin egemenlik alametlerine ve organlarının saygınlığına karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun kapsamına giren propaganda yapma suçu ve örgüt üyeliği suçu vb. siyasi nitelikli suçlar ve ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis ve on yıldan fazla hapis cezalarını gerektiren, yani üst sınırı 10 yıldan fazla olan tüm suçlara ilişkin davalara bakar. Ceza avukatı, ceza avukatı soru sor arayışınızda tecrübeli ve profesyonel bir avukat ile görüşerek bilgi almak süreç için en doğrusu olacaktır.

 

Ağır Ceza Mahkemesi’nde Görülen Davalar Nelerdir?

Ağır ceza mahkemesinde yağma, kasten insan öldürme, neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama, taksirle ölüme neden olma, irtikap, zimmet, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, hileli iflas, devletin egemenlik alametlerine ve organlarının saygınlığına karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun kapsamına giren propaganda yapma suçu ve örgüt üyeliği suçu vb. siyasi nitelikli suçlar ve ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis ve on yıldan fazla hapis cezalarını gerektiren, yani üst sınırı 10 yıldan fazla olan tüm suçlara ilişkin davalar görülür.

 

Ağır Cezayı Gerektiren Suçlar Nelerdir?

Ağır cezayı gerektiren suçlar: Yağma, kasten insan öldürme, neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama, taksirle ölüme neden olma, irtikap, zimmet, rüşvet, resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, hileli iflas, devletin egemenlik alametlerine ve organlarının saygınlığına karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun kapsamına giren propaganda yapma suçu ve örgüt üyeliği suçu vb. siyasi nitelikli suçlar ve ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis ve on yıldan fazla hapis cezalarını gerektiren, yani üst sınırı 10 yıldan fazla olan tüm suçlardır.

 

Ağır Ceza Avukat Ücretleri Ne Kadar?

Ücretler Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenmekte. Ağır ceza avukat ücreti Türkiye Barolar Birliği tarafından yayımlanan avukatlık ücret tarifesine göre 2022 yılı için minimum 10.250 TL’dir. Avukatın bu miktarın altında bir ücret alması yasak olup dosyanın yoğunluğu ve iş yükü göz önünde bulundurularak yeni bir miktar söylenir.

 

2022 Vekâlet Ücreti Ne Kadar?

Asgari vekalet ücreti her yıl Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenir. Bu belirlenen sınır minimumdur ve avukatın bu sınırdan daha düşük vekalet ücreti alması yasaktır. Görülecek davalara göre değişen miktar, 2022 yılı kapsamında; asliye ceza mahkemelerinde görülen davalar için 5.100 TL, ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar için 10.250 TL, sulh ceza hakimlikleri ve infaz hakimliklerinde takip edilen dava için 2.000 TL olup tüm avukatlık işlemleri için asgari vekâlet ücret sınırı belirlenmiştir. Ancak dosyanın yoğunluğu ve avukata düşen iş yükü göz önünde bulundurularak yeni bir miktar belirlenir. Ankara ceza avukatı ücretleri arayışınızda tecrübeli ve profesyonel bir avukat ile görüşerek bilgi almak süreç için en doğrusu olacaktır.

 

Ceza Hukuku Neleri Kapsar?

Ceza hukuku genel ve özel olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Genel ceza hukuku, suç kavramının tanımı genel ilkeleri, cezayı azaltan ya da ortadan kaldıran nedenler gibi genel kuralları kapsar. Özel ceza hukuku; TCK’da suç sayılan eylemleri teker teker sayılarak suçların sınırlarının düzenlenmiş halini, içeriyor.

 

Ceza Davalarında Avukat Ücretini Kim Öder?

Ceza davalarında müvekkil ve avukat arasındaki özel borç ilişkisinden doğan avukatlık ücretini müvekkil ödemekle yükümlüdür. Ancak görülen her davada mahkeme davası kabul edilen taraf avukatı için vekalet ücreti belirler. Ve bu belirlenen ücret davayı kaybeden tarafça kazanan tarafa ödeme yapılmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir