Spor Hukuku

Türk Spor Hukuku

turk-spor-hukuku

Türk spor hukuku ve Türk Spor Hukuku Avukatı hizmetlerinin ülkemizde ki gelişimi oldukça yenidir. Türk spor camiasında ve Türk toplumu olarak Spor hukuku ve Türk sporu avukatlık faaliyetlerinin isimlerini ilk olarak belki de Türkiye’de yaşanan şike olayları ile ilgili duymuş bulunduk. Spor Hukuku Danışmanlık Hizmeti profesyonel ve amatör şubelerde bulunan sporcuların lisans ve yapılan spor müsabakalarında uyulması gereken kuralların bütünüdür.

Türk Spor Hukuku

Bu kurallara uymamanın ise ülkesel bazda hukuki yaptırımları ve dünya genelinde bulunan spor hukuk kurumları tarafından yaptırımları bulunmaktadır. Türk spor hukuku olarak sporda şike olayları sonrasında ise ciddi reformlar yaşanmıştır. Spor Yönetmelikleri, Spor yönergeleri ve Spor talimat namelerin ön planda olduğu spor hukuku uygulamaları da ülkemizde son zamanda yaygınlaşmaya başlamıştır.

Türk Spor Hukuku Avukatı olarak ülkemizdeki sporcularımızın kanuni haklarını savunmalarını konularında hizmetlerimizi sunmaktayız. Spor hukuku avukatlık hizmetimizde sporcu ile kulüp ve federasyonlar arasında yaşanan anlaşmazlıklara hukuki çözümler sunmaya devam etmekteyiz.

Türk Spor Hukuku Avukatı

Türk Spor Hukuku Avukatı hizmetlerimiz de ülkemiz sporu ve dünyada bulunan sporcuların daha adil ve profesyonel olarak gelişmelerini arzu etmekteyiz. Bu gelişimlerine hukuki çalışmalarımız ile destek vermeye çalışmaktayız. Türk spor hukuku sadece sporcu ya da taraftar merkezli olarak değil, spor dünyasındaki hukuki eksiklikleri gidermeyi hedeflemekteyiz.

Spor dünyasındaki uyuşmazlıklar da ülke mahkemelerinde, Spor tahkim mahkemesinde ve CAS da müvekkillerimizi Spor hukuku avukatı olarak temsil etmekte ve savunmalarını en profesyonel şekilde yapmaktayız. Davaların en başından ve sonuna kadar müvekkillerimizi bilgilendirerek dosyalarının takibini an ve an yapmaktayız.

Türk Spor Hukuku Danışmanlık Hizmeti

Profesyonel sporcuların, kulüplerin ve federasyonların arasındaki ilişkilerin en sorunsuz şekilde yürütülmesi için spor hukuku avukatlık danışma hizmetimizi sunmaktayız. Profesyonel sporcu ve oyuncu sözleşmelerinde, sponsorluk sözleşmeleri, turnuva organizasyonlarının sözleşmeleri ve bu alanda yaşanan sorunların giderilmesi, menajerlik sözleşmeleri uzman avukatlarımız tarafından tanzim ve müzakere edilmektedir.

Sporcuların lisans işlemlerinde yaşadıkları sorunların giderilmesi transfer süreçlerinin incelenmesi konularında sizlere yine Türk Spor hukuku avukatı olarak hizmet vermekteyiz. Sportif faaliyetlerin yöneticiler nezdinde eğitim almaları için eğitim programları vermekteyiz. Spor da haksız fiil sorumluluğu hakkında hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Sporda hak mahrumiyetleri konusunda müvekkillerimizin savunma ve danışmanlıklarını da profesyonel anlamda vermekteyiz. Profesyonel sporcuların ve spor kulüplerinin CAS, FİFA karar mercileri ve UEFA da bulunan dosyalarının takibi ve en profesyonel hukuk işlemlerini yine spor hukuku avukatlık olarak sağlamaktayız.

Spor Hukuku Avukatı

Özelikle de spor müsabakalarında yaşanan şiddet olayları, düzensizliğin önlenmesi üzerine alınan kararlar konusunda Türkiye Futbol Federasyonu ve benzer kurumların tüm çalışmalarında Türk spor hukuku avukatları olarak desteklerimizi sonuna kadar sunmaktayız.

Türk spor faaliyetlerinde yaşanabilecek her türlü anlaşmazlık ve sorunlarda, disiplin cezalarında, hapis cezaları ve sporda şike ve doping cezalarında bunların itiraz ve savunmalarının yapılmasında Türk Spor Hukuku Avukatı hizmetimiz ile sizlere temsil ve danışmanlık hizmetlerimizi sunmaktayız.